Overige

Docu: A Stranger Quest ( De zoektocht van een vreemdeling ) – Nederlands ondertiteld

Voor David Rumsey vormen kaarten het weefsel van het geheugen. Ze dragen beelden van grenzeloze werelden en de mensen die er wonen – verleden, heden en zelfs de toekomst. In de film A Stranger Quest van Andrea Gatopoulos neemt David ons mee op een reis door tijd en ruimte terwijl hij zich herinnert waarom hij begon met verzamelen. In de loop van tientallen jaren groeide de collectie uit tot het ingewikkelde, innovatieve en intieme verhaal van zijn leven en alle levens die hem hebben geraakt. In veel opzichten is de collectie zelf een kaart van zijn voorbije leven, een gedicht in fysieke en virtuele dimensies dat op eindeloze manieren kan worden gelezen. Vooruitkijkend vraagt hij zich af hoe deze schat aan herinneringen zal blijven bestaan. Zijn collectie van meer dan 200.000 kaarten is te vinden in het David Rumsey Map Center aan de Universiteit van Stanford en is online beschikbaar voor iedereen, nu en tot ver in de toekomst.

A Stranger Quest, een gecombineerde documentaire- en kunstfilm, ging op 30 november 2023 in première op het filmfestival van Turijn en werd wereldwijd op meer dan 20 filmfestivals vertoond. Op het DokuBaku International Documentary Film Festival werd de film bekroond met de Speciale Juryprijs voor “het vinden van een interessante filmvorm om de diepe passie en filosofische reflecties van de hoofdpersoon over het leven te laten zien en voor het benadrukken van het belang van het volgen van je dromen.”

De beschrijving van het fim door het Vancouver Int. Film Vestival: “David Rumsey heeft zich toegelegd op het verzamelen van historische kaarten. Hij is een toonaangevend figuur in de cartografische wereld en heeft deze liefde met anderen gedeeld door enorme digitale archieven te openen en een indrukwekkend kaartencentrum op te bouwen. Gekweld door het recente verlies van een leraar, denkt Rumsey na over zijn nalatenschap en vraagt zich af hoe zijn kaarten zullen voortleven na zijn dood. Terwijl hij terugkijkt op zijn leven, bezoekt hij verschillende versies van zichzelf: de filmstudent die surrealistische films maakte, de financier en de virtuele avatar in Second Life. Zijn zoektocht wordt vergezeld door een AI metgezel die road trips maakt en zich filosofisch afvraagt hoe vreemd mensen zijn. We brengen tijd door met Rumsey terwijl zijn leven ten einde loopt, een zeer zachtaardige man die vanaf de kust van zowel Californië als Kaap Breton naar de oceaan kijkt. Hierdoor mediteert de film over sterfelijkheid en verandering: hoe de wereld er in het verleden uitzag en hoe dat in de toekomst zou kunnen zijn, nu we aan de rand staan van een nieuw multiversum met AI. Het is ook een reflectie voor ons allemaal over onze plaats in de wereld en wat onze verzamelingen zouden kunnen betekenen, met al die praktische en spirituele implicaties.” ”

De film werd in december 2024 uitgebracht voor het publiek.

Een film door Andrea Gatopoulos

Bron: David Rumsey

Ps. David Rumsey heeft wellicht de grootste kaartencollectie allertijden, zeer interessant ook voor de Platte Aarde geïnteresseerden!

Wees de eerste en start een discussie/gesprek over dit onderwerp:  https://friendhyve.com/forums/thread/150/Docu-A-Stranger-Quest-De-zoektocht-van-een-vreemdeling


Info, tips, meehelpen of meedoen?

Je podcast en/of artikel op Het Andere Nieuws?

We nodigen je uit!


Docu’s met Nederlandse ondertiteling? Op Het Andere Nieuws staan er inmiddels ruim 700! (Klik op de afbeelding)


Nieuw! Jouw video op HAN? Dump hem hier -> https://t.me/dumpthevid

⇓ Volg ons ⇓

⇒ FriendHyve ⇐

Facebook
Facebook Backup
X
Gettr
MeWe
Signal – kanaal 1
Signal – kanaal 2
Telegram

⇓ Ben jij al censuurvrij op onze social media? ⇓

Het Andere Nieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Brengt Service Naar Grote Hoogte

en

FriendHyve

The Free Social Hub